زمان مطالعه : ۴ دقیقه

اینستاگرام یکی از معرف‌ترین شبکه‌های اجتماعی بین مردم ایران و جهان است که به دلیل معروفیت آن به‌عنوان یک راهکار خیلی خوب بیزینسی برای فروش کالا و … شده است. گاهی اوقات به دلیل رعایت نکردن قوانین مطرح‌شده توسط اینستاگرام، این برنامه ممکن است اکانت شمارا غیرفعال کند و شمارا از آن بیرون کند و زمانی که مجدد به آن وارد می‌شوید با پیغام “Your Account Has Been Disabled For Violating Our Terms” یا “Thanks for Providing Your Info”طبق تصویر که از سال ۲۰۱۹ بر روی شبکه اجتماعی اینستاگرام قرار گرفت روبه‌رو شوید اما هیچ نگرانی وجود ندارد ما در این مقاله آموزشی به‌صورت گام‌به‌گام به شما آموزش می‌دهیم که چگونه می‌توانید خیلی ساده و با انجام چند مرحله، اکانت خود را برگردانید و از اکانت غیرفعال شده اینستاگرام رهایی پیدا کنید و البته باید سعی کنید که دیگر قانون‌شکنی نکنید تا مجدد با آن مشکل مواجه نشوید.

دلایل غیرفعال شدن اکانت توسط اینستاگرام

برخی از دلیل‌هایی که می‌توانند سبب بسته شدن حساب کاربری ما توسط مدیران شبکه‌های اجتماعی شوند عبارت‌اند از:

 • اینستاگرام اکانت شمارا به‌عنوان یک اسپم یا ربات شناسایی کند.
 • روزانه تعداد لایک و کامنت های زیادی به‌صورت پشت سر هم قرار دهید.
 • رعایت نکردن حق کپی‌رایت و قرار دادن پست‌های غیرمجاز ازنظر اینستاگرام
 • استفاده از آی‌پی‌های مختلف یا استفاده از فیلترشکن‌های متعدد در هنگام کار با اینستاگرام
 • استفاده از نرم‌افزارهای مختلف آنفالویاب، فالور یا لایک بگیری که به‌صورت غیررسمی ارائه‌شده و از شما اطلاعات اکانت مثل نام کاربری و رمز عبور را می‌خواهد.

چرا برخی پیچ‌ها باوجود عدم رعایت قوانین، بسته نمی‌شوند؟

شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام تمام فعالیت‌های بازدید و بازرسی خود را با استفاده از هوش مصنوعی و ربات‌هایی که طراحی کرده است انجام می‌دهد به همین دلیل ممکن است خطاهایی نیز برای شناسایی داشته باشند و برخی افراد با استفاده از تجربیاتی که با فعالیت در این شبکه‌ی اجتماعی به‌دست آوردند می‌توانند ربات‌های اینستاگرام را گول بزنند پس به همین دلیل ممکن است به‌صورت اشتباه پیج هایی که حتی فعالیت غیرقانونی نیز انجام نداده‌اند را نیز غیرفعال کنند.

راحت‌ترین و سریع‌ترین روش برگرداندن اکانت غیرفعال شده (Disabaled) اینستاگرام

حال به سراغ تنها راهی می‌رویم که شما با استفاده از آن به‌سادگی می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را بازگردانید و دیگر نیازی نیست هزینه‌های زیادی را برای این کار پرداخت کنید.

مرحله اول:

ابتدا باید با استفاده از این لینک یا لینک زیر وارد قسمت اکانت های غیرفعال شده اینستاگرام که در فیس‌بوک قرار داده‌شده است بروید تا صفحه‌ی زیر برای شما باز شود. (به دلیل فیلتر بودن فیس بوک باید با استفاده از فیلتر شکن این کار را انجام دهید.)

آدرس صفحه زیر

https://www.facebook.com/help/instagram/contact/606967319425038

 • Full Name : نام کامل خود که در اکانت اینستاگرام استفاده کرده‌اید را وارد کنید.
 • Your Instagram Username: آیدی اکانت یا پیج اینستاگرام شما که مسدود شده است را وارد کنید.
 • Your Email : ایمیلی که بر روی اکانت اینستاگرام خود قبلاً ثبت‌شده است را وارد کنید.
 • Your Mobile Number : شماره موبایل خود را وارد کنید (ترجیحاً تلفن همراهی که در اکانت خود قبلاً ثبت‌شده است)
 • Please Let us know … : در این قسمت باید توضیح دهید که اکانت شما غیرفعال شده است و باید حتماً دلیل آن را ذکر کرده و با احترام از اینستاگرام بخواهید که اکانت شمارا مجدداً فعال کند.

اطلاعات خواسته‌شده را به‌دقت وارد کنید و در آخر نیز اگر قانون‌شکنی و اشتباهی ازنظر اینستاگرام انجام داده‌اید را وارد کنید و بر روی دکمه‌ی ارسال کلیک کنید. وارد کردن توضیح قانون‌شکنی در اینستاگرام باعث می‌شود که در برگرداندن پیج روند کار برای شما سریع‌تر انجام شود.

مرحله‌ی دوم:

پس از پر کردن این فرم و ارسال آن برای فیس‌بوک و اینستاگرام یک ایمیل را از طرف آن‌ها دریافت خواهید کرد که حاوی یک کد است و شما باید نام، نام خانوادگی و نام کاربری خود را به همراه آن کد بر روی یک برگه‌ی سفید به‌صورت کاملاً واضح و خوانا وارد کنید. آن برگه را در دست گرفته و عکس بگیرید. عکس گرفته‌شده را برای همان ایمیلی که برایتان آمده است به‌صورت Reply ارسال کنید.

پس از انجام این کار منتظر بمانید تا ایمیل شما پاسخ داده شود و معلوم نیست که چه زمانی طول می‌کشد تا ایمیل‌ها را پاسخ دهند و پس از پاسخ به شما می‌گویند که مشکل غیرفعال شدن اکانتتان حل‌شده است و می‌توانید به‌راحتی وارد آن شده و از آن استفاده کنید.

نحوه‌ی ارسال عکس برای فعال‌سازی اکانت و پیج های بیزینس چگونه است؟

حساب‌های شخصی به دلیل داشتن عکس شخصی در اکانت و پیج اینستاگرام پس از ارسال به‌راحتی توسط اینستا قابل‌شناسایی هستند اما در اکانت های تجاری یا بیزینسی مثل اکانت اینستاگرام متخصص شو تنها مقالات، ویدیو و دوره‌های آموزشی که به‌عنوان محصول این وب‌سایت می‌باشد لحاظ شده است به همین دلیل شما باید یک مدرک معتبر به همراه عکس شخصی خود را طبق توضیحات بالا ارسال کنید تا اینستاگرام مطمئن شود این پیج و اکانت توسط یک شخص حقیقی مدیریت می‌شود و ربات این کار را انجام نمی‌دهد. اینستاگرام تأیید کرده است که حتماً باید تصویر شخص حقیقی به همراه مدرک معتبر ارسال شود. این مدرک شامل موارد زیر می‌شود

 • جواز کسب
 • برگه پرونده مالیاتی
 • فاکتورهای بازرگانی
 • فاکتورهای فروش برای کسب‌وکارهای کوچک
 • اثبات مالکیت دامنه سایت
 • اسناد ثبت سفارش

پس دقت داشته باشید اگر مدرکی برای اثبات اکانت و پیج بیزینسی خود ندارید آن را در همان حالت معمولی و عادی که هنگام ورود به اکانت قرار داده‌اید لحاظ کنید و یا یک عکس یا استوری معرفی از خود در اکانت قرار دهید تا کار را برای شما راحت‌تر کند.

چطور از غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام خود جلوگیری کنیم؟

پس‌ازآنکه اکانت خود را به‌دست آوردید ابتدا پسورد آن را به یک پسورد قوی تغییر دهید که فقط خودتان از آن اطلاع داشته باشید و به تمام قوانینی که اینستاگرام برای شبکه‌ی اجتماعی خود قرار داده است احترام بگذارید و سعی کنید که مثل یک ربات عمل نکنید یعنی پشت سر هم و به‌سرعت عملیات لایک و کامنت را انجام ندهید و کمی استراحت کنید. از ابزارها و نرم‌افزارهای غیررسمی و ناایمنی که وجود دارند و می‌توانند فالور، لایک و … برای شما به‌دست آورند استفاده نکنید تا اینستاگرام اکانت شمارا همیشه فعال و قانونمند شناسایی کند.