زمان مطالعه : ۲ دقیقه

در این مقاله قصد دارم آپدیت مخازن کالی لینوکس را به صورت قدم به قدم در ۳ مرحله به شما آموزش دهم تا بتوانید به راحتی سیستم عامل کالی لینوکس خود را آپدیت کنید.

کالی لینوکس

کالی لینوکس یکی معروف ترین سیستم عامل های جهان در حوزه ی امنیت و هک می باشد که هکرها و مهندسین امنیت بسیار زیادی را به سمت خود جذب کرده است

سیستم عامل ها به دلیل تغییرات توسط سازندگان خود باید چند وقت یکبار به روز رسانی شوند تا بتوانند با اتصال به سرورهایشان اخرین تغییرات را دریافت کنند اما بسیاری از کاربران در هنگام به روز رسانی با خطای نبودن مخازن کالی لینوکس دچار می شوید و نمی تواند سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید و یا ابزار جدیدی را درون آن نصب کنید.خطایی که به شما نمایش داده می شود به صورت زیر می باشد.

خطا متصل نبودن به مخازن کالی لینوکس

این خطا قطعا دوستانی که با سیستم عامل کالی لینوکس کار کرده اند اشنایی کامل دارند و به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله به حل این مشکل از طریق آپدیت مخازن کالی لینوکس بپردازیم که بسیار ساده می باشد.

قدم اول

ابتدا قبل از به روزرسانی باید مطمئن شویم که مخازن صحیح را در سیستم عامل کالی لینوکس خودمان داریم پس به مسیر etc/apt/sources.list رفته و مطمئن می شویم که شامل دو خط زیر می باشد.

deb https://http.kali.org/kali kali-rolling main non-free contrib
deb-src https://http.kali.org/kali kali-rolling main non-free contrib

دقت داشته باشید حتما از مخازن رسمی کالی لینوکس استفاده کنید و در غیر اینصورت ممکن است سیستم کالی خود را به خطر بیندازید.

قدم دوم

قبل از آپدیت مخازن کالی لینوکس خود باید package index list سیستم عامل خود را به روز رسانی کنید که برای اینکار از دستور زیر استفاده می کنید:

apt update

سپس می توانیم به صورت اختیاری لیست پکیج هایی که به صورت اختیاری زمان بندی شده اند را با دستور زیر مورد آپدیت قرار گرفته اند را مشاهده نماییم.

apt list --upgradable

حال می توانیم با دستور apt install PACKAGE-NAME پکیج دلخواه را از لیست انتخاب و نصب کنیم یا به صورت کامل با دستور
apt upgrade همه آن ها را به صورت کامل نصب کنیم.

قدم نهایی

همه ی پکیج های شما به صورت کامل در این قسمت نصب شده اند اما اگر یک سری از پکیج های شما نصب نشد می توانید با دستور apt install PACKAGE-NAME پکیج دلخواه مجدد به روز رسانی کنید و یا با دستور زیر آن ها را باهم مجدد به روز رسانی کنید.

apt dist-upgrade