فیلم های آموزشی رایگان

Loading posts...

vlan چیست؟ نحوه عملکرد و مزایا vlan چگونه است؟

زمان مطالعه : ۵ دقیقه vlan یک نوع شبکه‌ی محلی مجازی است که در آن می‌توان دستگاه‌های متصل به یک یا چند سوئیچ را بدون محدودیت مکانی در گروه‌های کوچک‌تر، پیکربندی و مدیریت کرد. در تصویر زیر توپولوژی مربوط به دو شبکه LAN نشان داده‌شده است. مشاهده می‌کنید که همه میزبان‌ها (هاست ها) در یک LAN مشابه قرار دارند. انتقال بسته‌های داده بین سوئیچ و ایستگاه‌ها (هاست ها) با کمترین برخورد و ترافیک ممکن و بالاترین سرعت انجام می‌شود.

ادامه مطلب

امنیت ایمیل و اهمیت آن در کسب‌وکار سازمانی

زمان مطالعه : ۶ دقیقه توضیحی درباره اهمیت حفظ امنیت ایمیل برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و نرم‌افزارهایی که می‌توان در این راستا از آن‌ها استفاده کرد. همچنین اهمیت آموزش کارکنان برای مقابله با تهدیدات ایمیل‌ها.

ادامه مطلب

معرفی سیستم پیشگیری از نفوذ، معرفی چند ابزار رایج، شیوه کار و پیاده سازی، ضرورت های IPS

زمان مطالعه : ۹ دقیقه به معرفی سیستم پیشگیری از نفوذ، انواع آن، قابلیت‌ها و مزایای آن و ضرورت استفاده از آن می‌پردازیم. همچنین چند نمونه از رایج‌ترین ابزارهای این سیستم‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

آشنایی با سیستم تشخیص نفوذ (IDS) + معرفی چند ابزار رایج، توانایی، مزایا و قابلیت‌های IDS

زمان مطالعه : ۶ دقیقه در این مقاله به معرفی سیستم‌های تشخیص نفوذ یا همان سیستم‌های IDS خواهیم پرداخت. در ادامه انواع مختلف این سیستم‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد و به شرح و توضیح هرکدام می‌پردازیم. سپس به ذکر مزایای به‌کارگیری این سیستم‌ها برای یک سازمان و فوایدی که می‌توانند برای امنیت شبکه داشته باشند می‌پردازیم. همچنین چند مورد از مهم‌ترین ابزارهای اجرایی این سیستم‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

روش‌های مؤثر در پیشگیری از نشت داده‌ها (DLP)

زمان مطالعه : ۷ دقیقه پیشگیری از نشت داده‌ها به‌منظور کسب اطمینان از عدم ارسال اطلاعات حساس و مهم به خارج از شبکه شرکت توسط کاربران نهایی انجام می‌گیرد. پیشگیری از نشت داده‌ها با عبارت لاتین DLP نیز شناخته می‌شود. در حقیقت Data Leakage Prevention یا Data Loss Prevention یک راهکار نرم‌افزاری است که مجموعه‌ای از سیاست‌های محافظت از اطلاعات را شامل می‌شود. در این راهکار نرم‌افزاری کاربران غیرمجاز قادر به افشای داده‌هایی که ممکن است برای سازمان خطراتی به همراه داشته باشد، نخواهند بود. اشتراک‌گذاری و یا ارسال این داده‌ها به خارج از سازمان توسط کاربران غیرمجاز غیرممکن می‌باشد.

ادامه مطلب