Loading posts...

امنیت ایمیل و اهمیت آن در کسب‌وکار سازمانی

زمان مطالعه : ۶ دقیقه توضیحی درباره اهمیت حفظ امنیت ایمیل برای سازمان‌ها و شرکت‌ها و نرم‌افزارهایی که می‌توان در این راستا از آن‌ها استفاده کرد. همچنین اهمیت آموزش کارکنان برای مقابله با تهدیدات ایمیل‌ها.

ادامه مطلب

معرفی سیستم پیشگیری از نفوذ، معرفی چند ابزار رایج، شیوه کار و پیاده سازی، ضرورت های IPS

زمان مطالعه : ۹ دقیقه به معرفی سیستم پیشگیری از نفوذ، انواع آن، قابلیت‌ها و مزایای آن و ضرورت استفاده از آن می‌پردازیم. همچنین چند نمونه از رایج‌ترین ابزارهای این سیستم‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

آشنایی با سیستم تشخیص نفوذ (IDS) + معرفی چند ابزار رایج، توانایی، مزایا و قابلیت‌های IDS

زمان مطالعه : ۶ دقیقه در این مقاله به معرفی سیستم‌های تشخیص نفوذ یا همان سیستم‌های IDS خواهیم پرداخت. در ادامه انواع مختلف این سیستم‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد و به شرح و توضیح هرکدام می‌پردازیم. سپس به ذکر مزایای به‌کارگیری این سیستم‌ها برای یک سازمان و فوایدی که می‌توانند برای امنیت شبکه داشته باشند می‌پردازیم. همچنین چند مورد از مهم‌ترین ابزارهای اجرایی این سیستم‌ها را نیز معرفی خواهیم کرد.

ادامه مطلب

روش‌های مؤثر در پیشگیری از نشت داده‌ها (DLP)

زمان مطالعه : ۷ دقیقه پیشگیری از نشت داده‌ها به‌منظور کسب اطمینان از عدم ارسال اطلاعات حساس و مهم به خارج از شبکه شرکت توسط کاربران نهایی انجام می‌گیرد. پیشگیری از نشت داده‌ها با عبارت لاتین DLP نیز شناخته می‌شود. در حقیقت Data Leakage Prevention یا Data Loss Prevention یک راهکار نرم‌افزاری است که مجموعه‌ای از سیاست‌های محافظت از اطلاعات را شامل می‌شود. در این راهکار نرم‌افزاری کاربران غیرمجاز قادر به افشای داده‌هایی که ممکن است برای سازمان خطراتی به همراه داشته باشد، نخواهند بود. اشتراک‌گذاری و یا ارسال این داده‌ها به خارج از سازمان توسط کاربران غیرمجاز غیرممکن می‌باشد.

ادامه مطلب

مثلث امنیت اطلاعات CIA به زبانی ساده همراه با ویدیو آموزشی

زمان مطالعه : ۳ دقیقه امنیت اطلاعات امروزه یک موضوع حیاتی در جوامع امروز است و ما برای اینکه بدانیم اطلاعات شخصی و سازمانی‌مان از امنیت خوبی برخوردار است می‌توانیم از مثلث امنیت اطلاعات CIA کمک بگیریم که نکات اصلی در مورد امن بودن اطلاعات را در درون خودش دارد و اگر هرکدام از آن‌ها نقض شود امنیت اطلاعات شما به خطر افتاده است.

ادامه مطلب